PFO
??sma edycja The North Face Polish Freeskiing Open

The North Face Polish Freeskiing Open 2011 (TNF PFO 2011) w Zakopanem to jedyna okazja w Polsce, by zobaczyć najlepszych riderów i zmierzyć się z czołówką polskich i europejskich freeskierów. Ósma edycja zawodów odbędzie się w ostatni weekend stycznia (28-29.01.2011) na stoku Harenda. Będą to jednocześnie oficjalne Mistrzostwa Polski we Freeskiingu Polskiego Związku Narciarskiego oraz zawody dające punkty w klasyfikacji AFP.

Podczas dwudniowych zawodów - w snowparku wybudowanym specjalnie z myślą o TNF PFO 2011 i dopasowanym do umiejętności najlepszych zawodników - narciarze powalczą o trofea w dwóch konkurencjach - Big Air oraz Rails. Big Air polega na wykonywaniu wysokich i efektownych skoków na specjalnie przygotowanej skoczni. W czasie lotu zawodnicy wykonują liczne obroty oraz salta, sędziowie zaś oceniają trudność triku, pewność lądowania oraz ogólne wrażenie estetyczne, czyli tzw. styl. Rails to widowiskowe przejazdy po metalowych poręczach lub specjalnie skonstruowanych przeszkodach. Wymagają doskonałej koordynacji ruchów i równowagi. Piątek będzie dniem eliminacji w obu konkurencjach, a sobota – półfinałów i wieczornych finałów.

Pierwsza edycja Polish Freeskiing Open odbyła się w Zieleńcu w 2004 roku. Od tego czasu impreza co roku gromadzi ludzi, których łączy wspólna pasja do freeskiingu. Najstarsze i najważniejsze wydarzenie freeskiingowe w tej części Europy, każdej zimy przyciąga coraz większą liczbę zagranicznych zawodników m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Finlandii, Czech i Słowacji.

Zawodnicy mogą zgłaszać chęć startu już teraz, rejestrując się za pośrednictwem strony internetowej www.pfopen.pl. Znajduje się tu także wiele praktycznych informacji dotyczących zawodów, a także relacje, galerie zdjęć i filmy z poprzednich edycji.

Udostępnij