PFO
Dobry występ Stanisława Kastorego w Val Thorens

W ostatni weekend we francuskim Val Thorens rozegrany został finał cyklu The North Face Ski Challenge 2011. Do udanych swój start zaliczyć może Stanisław Kastory, który rywalizację zakończył na czwartym miejscu w swojej kategorii wiekowej.

The North Face Ski Challenge to cykl imprez przeznaczonych dla narciarzy poniżej dwudziestego roku życia. Start w zawodach jest szansą dla młodych zawodników na zdobycie 2-letniego kontraktu sponsorskiego z firmami The North Face i Atomic. Kwalifikacje rozgrywane były w trzech europejskich ośrodkach: Flachauwinkl, Are i Chamonix. Przepustka do startu była także specjalną nagrodą dla najzdolniejszych młodych zawodników uczestniczących w The North Face Polish Freeskiing Open 2011 rozgrywanych w Zakopanem pod koniec stycznia.

Pierwszego dnia zawodów bardzo dobrze zaprezentował się Stanisław Kastory, który po konkurencji freeride zajmował trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (19 - 20 lat).

W dniu freerideowym wszystko poszło zgodnie z planem. W pierwszym przejeździe pojechałem spokojnie, zaliczyłem 1 skok ze skał. W drugim przejeździe mogłem zaryzykować i skoczyć także z drugiej, większej partii skał. Jestem też zadowolony ze swojego przejazdu po railach w czasie dnia freestyleowego, oczywiście mogło być nieco lepiej na skoczniach. Slopestyle był bardzo wymagający i długi, składał się z lini 3 raili, 3 skoczni i jeszcze jednej dużej przeszkody. - powiedział Polak, który rywalizację zakończył na czwartym miejscu za Szwedem Williamem Frykholmem, Belgiem Driesem Lemmensem i Francuzem Julienem Hericherem.

Najwyższy poziom zaprezentowali zawodnicy startujący w kategorii Kings (16-18 lat). Zwycięzca, Per Fernvik ze Szwecji, zapewnił sobie 2-letni kontrakt sponsorski, co z pewnością otworzy mu drzwi do kariery sportowej. Jak powiedział Timy Theaux, sędzia główny zawodów: Per wykorzystał wszystkie przeszkody w snowparku. Jego przejazd był bardzo stylowy i trudny technicznie. Dobry wynik z dnia freerideowego jest dowodem na to, że Per to naprawdę wszechstronny zawodnik.

Wśród dziewcząt (12-18 lat) najlepiej spisała się Michela Usti ze Szwecji. Druge miejsce zajęła jej rodaczka Sandra Dejin, a trzecie Karolein Schwagten z Belgii. W kategorię Kids, w której startowali najmłodsi zawodnicy (12-13 lat), zwyciężył Dylan Florit z francuskiego La Grave. Na drugim miejscu uplasował się Marco Ladner z Austrii, a na trzecim Erik Davis ze Szwecji. Ostra rywalizacja toczyła się także w kategorii Teens (14 - 15 lat). Ostatecznie zwyciężył 15 - letni Daniel Walchofer z Austrii. Kolejne miejsca na podium opanowali Francuzi: Alexandre Boussant-Morin i Julien Dufrane.


Udostępnij