PFO
Reprezentanci 13 krajów na listach startowych Polish Freeskiing Open 2011

Każdego dnia rośnie liczba uczestników, którzy zgłosili się do startu w The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT. Zarejestrowali się już m.in.: Szwajcarzy, Austriacy, Niemcy, Anglicy, Norwedzy, Łotysze, Czesi i Słowacy. Wraz z najlepszymi zawodnikami z Polski powalczą oni o nagrody o wartości ponad 50 000 zł. TNF PFO znalazło się ponownie w kalendarzu AFP World Freeski Series, co pozwoli startującym na zdobycie punktów w jedynym tego typu globalnym rankingu zawodników freeski.

Zawodników z całej Europy przyciągają w polskie góry nie tylko nagrody i punkty w światowych rankingach, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera Polish Freeskiing Open. Każda kolejna edycja tych prestiżowych zawodów gromadzi coraz większe grono freeskierów, dzięki czemu możemy oglądać wspaniałe sportowe widowisko na bardzo wysokim poziomie.

Startujący w imprezie Polacy powalczą o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu. Na podstawie wyników Big Air stworzona zostanie niezależna klasyfikacja, a jej zwycięzca stanie na podium Mistrzostw Polski. Warto jednak pamiętać, że aby znaleźć się w rankingu należy posiadać licencję zawodnika PZN wydawaną przez Polski Związek Narciarski i Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu. Dodatkowa nagroda czeka także na najzdolniejszych, niesponsorowanych juniorów, którzy dostaną przepustkę do finału piątej edycji The North Face Ski Challenge presented by GORE-TEX w Val Thorens we Francji.

Do zakończenia rejestracji pozostał niecały miesiąc. Pojawiła się właśnie oficjalna zapowiedź video, która daje przedsmak tego, co będzie się działo pod koniec stycznia w Zakopanem. Na stoku Harenda ruszyły tymczasem przygotowania do budowy skoczni i przeszkód, które pozwolą zawodnikom na zaprezentowanie najbardziej widowiskowych ewolucji.

Udostępnij