PFO
The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT już za dwa miesiące

Już za niecałe dwa miesiące w Zakopanem będziemy mieli okazję zobaczyć czołówkę  europejskich freeskierów - narciarzy reprezentujących najdynamiczniej rozwijającą się na świecie odmianę białego szaleństwa. W polskie Tatry przyciągnie ich ósma edycja zawodów The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT (TNF PFO2011), które odbędą się w ostatni weekend stycznia (28-29.01.2011) na stoku Harenda. Będą to jednocześnie oficjalne Mistrzostwa Polski we Freeskiingu Polskiego Związku Narciarskiego.

Tytuł Mistrza Polski oraz nagrody przewidziane w konkurencjach Big Air i Rails to nie wszystko co jest do zdobycia podczas The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT. Zawody zostały zaklasyfikowane do prestiżowego cyklu AFP World Tour, dzięki czemu startujący mogą zdobywać punkty w światowym rankingu tej organizacji. Specjalna nagroda czeka także czwórkę najlepszych, niesponsorowanych młodych zawodników (poniżej 20 lat).  Dostaną oni niepowtarzalną szansę startu w finale piątej edycji The North Face Ski Challenge presented by GORE-TEX. Udział w tych zawodach to wielka szansa dla młodych narciarzy na rozpoczęcie zawodowej kariery.

Poznaliśmy już także ostateczną listę sponsorów tegorocznej edycji. Poza firmą The North Face wsparcie zawodom zapewnią Fiat, Sony Vaio i Armada. Dzięki nim łączna pula nagród przekroczyła już 50 000 zł, z czego 15 000 zł przeznaczone będzie na nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników.

Trofea i prestiż zawodów przyciągają freeskierów z całej Europy. Już teraz swój udział w zawodach The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT potwierdzili narciarze z 10 krajów. Zawodnicy mogą zgłaszać chęć startu do połowy stycznia, rejestrując się za pośrednictwem strony internetowej www.pfopen.pl.

Udostępnij