PFO
The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat.

Wielkimi krokami zbliża się 9. edycja najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej. W dniach 27 - 28 stycznia 2012 roku na stoku Harenda w Zakopanem odbędą się zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat. W konkurencjach big air i rails rywalizować będzie czołówka zawodników z Polski i Europy. Najlepsi powalczą o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Freeski Series. 

Jak mówi Andrzej Lesiewski, organizator główny imprezy - „Kolejna edycja nabiera szczególnego znaczenia w kontekście Igrzysk Olimpijskich. Już w 2014 roku w Sochi rozegrane zostaną dwie nowe narciarskie konkurencje freestyle’owe. Wśród zawodników rywalizujących w Zakopanem będą członkowie kadry narodowej, których być może już za 2 lata zobaczymy na Igrzyskach”.

 Obok głównej części zawodów w piątkowy wieczór odbędzie się widowiskowe nocne show, w czasie którego przy specjalnym koncertowym oświetleniu i energetyzującym wsparciu Red Bulla zawodnicy powalczą o dodatkowe nagrody. Niesamowite freestyle’owe popisy narciarzy i wyjątkowa oprawa od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kibiców.

Po raz siódmy Polish Freeskiing Open wsparła firma The North Face, w związku z czym na zwycięzców czeka najwyższa pula nagród w gotówce w historii imprez zimowych organizowanych w Polsce. Riderzy powalczą także o stylowe tablety Sony oraz kultowe narty Armada Skis.

Podczas imprezy firma Fiat zaprezentuje również swój najnowszy model Freemont 4x4 i zadba o publiczność w specjalnej strefie chill out.

Gwarancją rywalizacji na najwyższym poziomie są także całkiem nowe przeszkody i skocznie, za które odpowiedzialne są ekipy Techramps i Parkowa Dolina.

Poza rywalizacą sportową, tym co w największym stopniu decyduje o sukcesie The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat jest wspaniała atmosfera jaką tworzą zarówno zawodnicy jak i zgromadzona publiczność. Aby się o tym przekonać warto odwiedzieć Zakopane w ostatni weekend stycznia.

 

Udostępnij