PFO
Wielkie latanie w Białce Tatrzańskiej!

Już pojutrze rozpoczną się Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN rozgrywane w ramach imprezy Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI. Do startu zarejestrowało się ponad 40 zawodników i zawodniczek z 12 państw!

W piątek i sobotę (13 - 14 lutego) rozegrane zostaną najbardziej widowiskowe zawody sezonu zimowego w Polsce. W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska powstała w ostatnich dniach potężna skocznia, która pozwoli zawodnikom na wykonywanie skoków z ewolucjami na odległość ponad 25 metrów!

„Obfite opady śniegu, ujemne temperatury i zaplecze techniczne ośrodka umożliwiły nam na zbudowanie największej konstrukcji w historii zawodów. Ustawiamy też już przeszkody w railparku. Jestem pewien, że cały set up przypadnie zawodnikom do gustu i w piątek oraz sobotę nie zabraknie niesamowitych i kreatywnych tricków” – zapowiada Andrzej Lesiewski, główny organizator imprezy.

Do startu w zawodach zarejestrowało się już przeszło 40 narciarzy i narciarek z 12 państw (rejestracja jest wciąż otwarta). Rywalizować oni będą w trzech konkurencjach: Rexona Big Air, Rails i MINI Night Session. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości sięgającej 15 000 euro! Dodatkowo powalczą oni o punkty międzynarodowego cyklu AFP World Tour, a w sobotę rozstrzygną się także losy tytułów Mistrza i Mistrzyni Polski we Freeskiingu PZN.

Poza emocjami sportowymi, na publiczność i narciarzy odwiedzających przez te dwa dni Białkę Tatrzańską czekają także dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów imprezy. Najambitniejsi będą mogli sami spróbować pierwszych skoków i prześlizgów po przeszkodach w mini snowparku położonym nieopodal głównej strefy zawodów.

 

Sponsorzy: Thule, MINI, Rexona, The North Face, Armada, GoPro,

Red Bull Mobile Collect, Terma Białka

Oficjalni Partnerzy: Kotelnica Białczańska, Hotel Bania

Partnerzy: PZN, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Supersnow

 

facebook.com/ski2die

instagram.com/ski2die

Udostępnij