PFO
Zima wróciła do Zakopanego!

Na stoku Harenda ruszyła budowa snowparku na Mistrzostwa Polski we Freeskiingu, które rozegrane zostaną w ramach 11. edycji imprezy The North Face Polish Freeskiing Open. Do rywalizacji zgłosiło się dotychczas blisko 60 zawodników z 13 państw. 

Na to czekali wszyscy miłośnicy narciarstwa w Polsce. Mrozy i opady śniegu wreszcie dotarły na południe kraju!

Powrót zimy oznacza, że już w przyszłym tygodniu (31 stycznia i 1 lutego) w Zakopanem odbędzie się impreza The North Face Polish Freeskiing Open 2014 i rozgrywane w jej ramach Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN.

Na stoku Harenda uruchomione zostały armatki śnieżne, które pomogą ekipie Hors Bros przygotować snowpark na zawody. W tym roku pojawi się w nim kilka nowych przeszkód. Najciekawsza to potężny A-Frame Wallride, który pozwoli zawodnikom pokazać swoją kreatywność i arsenał tricków. Kolejną niespodzianką będzie double kink rail. Organizatorzy przewidują, że przypadnie on do gustu przede wszystkim freeskierom z dobrą techniką oraz miłośnikom streetu.

W sumie do startu w konkurencjach Big Air, Rails oraz udziału w piątkowym Night Session zgłosiło się już blisko 60 narciarzy z Polski, Finlandii, Norwegii, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Łotwy i Estonii! Rejestracja potrwa do 27 stycznia. 

Najlepsi z nich powalczą o nagrody z puli, której wartość sięga 40 000 złotych. Poza 10 000 w gotówce znalazły się w niej także nagrody rzeczowe od firm The North Face, Red Bull MOBILE, Rexona, GoPro, Armada Skis oraz wyjątkowy skuter Aprilia! Za miejsca w kategorii open przyznawane będą także punkty liczone w klasyfikacji generalnej globalnego rankingu AFP World Tour (puchar świata organizacji AFP).

Ruszyło ostateczne odliczanie przed 11. edycją The North Face Polish Freeskiing Open. Za nieco ponad tydzień odbędzie się najbardziej widowiskowa impreza narciarska w Polsce, więc czas najwyższy by zaplanować swój pobyt  w Zakopanem! 
Udostępnij