PFO
Spróbuj freeskiingu w Zakopanem!

Już za dwa dni w Zakopanem rozpocznie się 10. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. Będzie to wyjątkowa okazja by zobaczyć w akcji najlepszych narciarzy z całej Europy, którzy na wielkiej skoczni pokażą zapierające dech w piersiach ewolucje. Tym razem osoby zachęcone wyczynami profesjonalistów będą mogły spróbować swoich sił na przeszkodach przygotowanych na Harendzie. Dodatkowo na koniec każdego dnia zawodów w kinie Sokół odbędą się darmowe pokazy niesamowitych filmów narciarskich, a imprezę zwieńczy koncert Abradab Soundsystem!

Na stoku Harenda w Zakopanem trwają ostatnie przygotowania do największej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej. Za nami pierwsze testowe skoki na wielkiej skoczni w wykonaniu Szczepana Karpiela - Bułecki, broniącego tytułu Mistrza Polski PZN we Freeskiingu oraz Jana Krzysztofa, zdobywcy tytułu wicemistrza w 2011 roku. 

Na swoje miejsce trafiają już także pozostałe przeszkody, na których swoje najbardziej zakręcone ewolucje pokażą reprezentanci: Czech, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Finlandii, Słowacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Litwy i Estonii! 

Po raz 5. z rzędu w czasie TNF PFO rozstrzygną się losy tytułu Mistrza Polski PZN we Freeskiingu, dlatego na liście startowej znalazła się krajowa czołówka narciarzy.

Ich wyczyny będzie można podziwiać przez dwa dni całkiem za darmo na stoku Harenda. Eliminacje konkurencji big air startują w piątek o godzinie 12.00. O 13.30 zawodnicy postarają się o kwalifikację do finału w konkurencji rails. O 18.30 odbędzie się widowiskowe Night Session przy specjalnym oświetleniu, w czasie którego narciarze powalczą o dodatkowe nagrody.

Największe emocje czekają nas w sobotę - o 11.30 wystartuje półfinał big air, o 13.00 czołówka powalczy w railparku, a o 14.30 najlepsi z najlepszych pokażą na co ich stać w wielkim finale na skoczni!

Każdy, kto oglądając w akcji profesjonalistów poczuje chęć spróbowania narciarskich ewolucji będzie mógł przez dwa dni od godziny 10.00 do 15.00, pod okiem doświadczonych instruktorów wykonać swoje pierwsze skoki na małych skoczniach i przeszkodach przygotowanych specjalnie na imprezę!

By w pełni poczuć klimat freeskiingu i zobaczyć w akcji najlepszych narciarzy na świecie koniecznie trzeba wybrać się w piątek o godzinie 21.30 lub sobotę o godzinie 19.30 do kina Sokół. Miasto Zakopane, oficjalny partner imprezy, zaprasza na darmowe pokazy filmów „We: A Collection of Individuals” i „Superheroes of Stoke”.

To jednak nie koniec. Nie ma prawdziwych zawodów freeskiingowych bez dobrej muzyki, o którą zadbał w tym roku Red Bull Mobile. Na stoku oraz w Dworcu Tatrzańskim w czasie piątkowego chillout party i sobotniego afterparty zagra legendarna ekipa DJ-ów wspierających imprezę od 10 lat. Głównym wydarzeniem sobotniego wieczoru będzie bez wątpienia koncert Abradab Soundsystem!

To pewne, 10. edycja The North Face Polish Freeskiing Open będzie świętem współczesnego narciarstwa, na którym nie powinno zabraknąć prawdziwych miłośników białego szaleństwa! 

 

 

„WE: A Collection of Individuals”

Poor Boyz Productions | USA, 2012

Kolejna produkcja legendarnej ekipy Poor Boyz Productions. Głównym założeniem twórców było pokazanie współczesnego narciarstwa jako swego rodzaju społeczności, którą tworzy wiele jednostek o bardzo oryginalnych charakterach. W filmie znaleźć można zatem wszystko - od jazdy po railach w mieście po linie w wysokich górach. W „WE:...” pojawia się wielu zawodników ze ścisłej światowej czołówki jaki i tych pozostających nieco w tle, ale wyróżniających się swoim własnym, niepowtarzalnym stylem. Film ten jest naprawdę mocną dawką najlepszej akcji na dwóch deskach.

www.poorboyz.com

„Superheroes of Stoke”

Matchstick Productions | USA, 2012

20 lat historii freeskiingu, opowieść o ludziach i najważniejszych wydarzeniach, które przyczyniły się do ewolucji narciarstwa, niesamowite wyczyny najlepszych riderów, a także refleksja nad przyszłością tego sportu. Film jest wyjątkowym połączeniem archiwalnych ujęć z ostatnich 19 lat i niesamowitego materiału zebranego przez cały miniony sezon. Najbardziej zaawansowane techniki filmowe (m.in. wykorzystanie kamer high definition RED), znakomicie dobrana muzyka oraz wyjątkowe lokalizacje na całym świecie są dodatkową gwarancją kilkudziesięciu minut niezapomnianego widowiska.

www.skimovie.com


Udostępnij