PFO


PFO

Poprzednie edycje
| 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |

The North Face Polish Freeskiing Open 2014 - relacja

| relacja | wyniki | plakat |

width=600

Zakopane, 1 lutego 2014

Bartek Sibiga Mistrzem Polski we Freeskiingu.

W Zakopanem zakończyła się 11. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. Mimo silnego wiatru w piątek rozegrane zostały kwalifikacje big air, których wyniki zadecydowa-ły o ostatecznej klasyfikacji tej konkurencji oraz kolejności na podium Mistrzostw Polski. Zawodnicy także w sobotę postarali się o emocjonujący pokaz ewolucji dla publiczności.

W Zakopanem na Harendzie zakończyła się impreza The North Face Polish Freeskiing Open. Bardzo silne podmuchy wiatru wpłynęły na zmiany w programie zawodów. Po porannej sesji treningowej na skoczni organizatorzy zdecydowali się rozegrać naj-pierw finał konkurencji rails i wrócić do skoków, gdy warunki się poprawią.

Kluczem do sukcesu w railparku było nie tylko zaprezentowanie trudnych technicznie ewolucji na przeszkodach, ale i połączenie ich w jedną płynną linię. W ocenie sędziów i żywiołowo reagującej publiczności najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Ulrik Hopp. Norweg odebrał także dodatkowe nagrody za zwycięstwo w piątkowej Night Session, w czasie której starał się udowodnić, że wysoki na 2,5 metra a-frame/wallride mógłby być jeszcze większy. Drugie miejsce w konkurencji rails zajął Edvards Lansmanis z Łotwy, a trzecie reprezentujący Polskę Robert Szul. Finał zakończył wspólny przejazd wszystkich startujących w nim narciarzy.

Niestety warunki w Zakopanem nie poprawiły się, dlatego organizatorzy wraz z zawodni-kami zdecydowali o rozegraniu luźnej sesji na skoczni. Część ze startujących, w prze-rwach między podmuchami wiatru, latała na dużym kickerze, inni wybrali wybicie z kra-wędzi lądowania, wymyślając coraz to bardziej spektakularne ewolucje. Sędziowie pilnie obserwowali poczynania narciarzy i przyznali kilka dodatkowych nagród. Czech Pepe Ka-lensky wyróżniony został za najlepszy styl, Fin Ville Vuori za najbardziej kreatywną ewo-lucję (900 screaming seamen), kolejny Fin Henri Immonen za podwójnego frontflipa z krawędzi lądowania, zaś Bartek Sibiga za najlepszy trick (dub cork 1080 mute).

Decyzją sędziów o klasyfikacji końcowej konkurencji big air, zdecydowały wyniki piątko-wych kwalifikacji. Ze zwycięstwa cieszył się Pontus Penttila. Fin na najwyższe noty za-służył przepięknym switch dub cork 1080 safety. Drugi był PC Fosse z Norwegii, który pokazał stylowe dub 1080 nose mute. Trzeci ze swoim switch bio 1080 mute był Vuori.
W pierwszej dziesiątce The North Face Polish Freeskiing Open 2014 znalazło się także trzech Polaków, z których najlepszy był Bartek Sibiga. To właśnie do niego powędrował w tym roku tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN i kluczyki do nowego skutera Aprilia. Drugi był Szczepan Karpiel - Bułecka, który przez ostatnie pięć skutecznie lat bronił pozy-cji najlepszego freeskiera w Polsce. Trzecie miejsce zajął Paweł Palichleb. Na najwyż-szym miejscu podium Mistrzostw Polski stanęła również Zuza Witych, która pokazała w piątek ładne 720. Druga była Andrejka Kryslova. Polka odebrała także nagrody za swój występ w Night Session oraz za drugie miejsce w konkurencji rails, gdzie lepsza była Czeszka.

W tym roku nagrodzeni zostali także najlepsi juniorzy w konkurencji big air. Najlepszy był Mads - Josef Kristoffersen z Norwegii, drugi Fabio Doberauer z Austrii, a trzeci Wiktor Lo-evall z Estonii.

Nagrody dla najlepszych zawodników The North Face Polish Freeskiing Open ufundo-wały firmy The North Face, Rexona, GoPro, Red Bull Mobile, Armada Skis i Aprilia.

„Z pewnością na długo zapamiętamy jedenastą edycję naszej imprezy. Czołówka pokazała ewolucje na najwyższym światowym poziomie. Obejrzeliśmy też najbardziej kreatywną i widowiskową Night Session w historii. Tym, co jednak zadecydowało o wyjątkowości tych zawodów, było podejście uczestniczących w nich narciarzy. Nawet kiedy warunki nie pozwoliły na rozegranie finałów big air, postarali się o super show dla publiczności, próbując nowych ewolucji. Dobra zabawa to najważniejsza część tego sportu, a tej na pewno w Zakopanem nie zabrakło.” - podsumowuje , organizator imprezy.

Dwa intensywne dni zakończy nakręcane przez Red Bulla afterparty w Dworcu Tatrzań-skim. Zagrają Break Da Funk (DJ Benito, Justin Conga) oraz DJ Prescot.

Zdjęcia z zawodów znaleźć można już teraz pod adresem - instagram.com/pfopen i face-book.com/ski2die. Pełne wyniki dostępne są na stronie pfopen.pl. Już wkrótce pojawią się na niej także obszerne galerie zdjęć i relacja filmowa z całego wydarzenia.

pfopen.pl
facebook.com/ski2die
facebook.com/events/1445799748976445/?fref=ts
instagram.com/pfopen

The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe skocznie jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to najbardziej widowi-skowa impreza zimowa w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Rexona, Armada Skis, GoPro, Aprilia, Red Bull, Red Bull Mobile

Oficjalny partner: Miasto Zakopane

Partnerzy: PZN, Harenda, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu

Więcej informacji o The North Face Polish Freeskiing Open znajdą Państwo na: pfopen.pl

Kontakt dla mediów - Snow PR Events & Communications
Jacek Będkowski, [email protected], +48 662 052 232

Udostępnij